SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir’de MHP-İyi Parti kavgası!

İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'ın ağır ithamlarda bulunduğunu ifade ederek canlı yayında yüzleşmek için "Hodri meydan'' çağrısında bulundu. MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren’den yanıt gecikmedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2022 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2022 19:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.mavinews.com
Yenişehir’de MHP-İyi Parti kavgası!

CANSU ÖZDEMİR / BURSADA BUGÜN

BURSA (İGFA) - Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ile İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel arasında yaşanan gerginlik büyüyor. İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel yaptığı açıklamada, "Hodri meydan" dedi.

İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Bursada Bugün'e yaptığı özel açıklamada, Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda kendisi hakkında eleştiri yapan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'ın eleştirilerini değerlendirdi. Başkan Ercan Özel, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'ın ağır ithamlarda bulunduğunu ifade ederek canlı yayında yüzleşmek için "Hodri meydan'' çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, "Biz doğruları söylüyoruz. Altınordu Spor'la ilgili soysal medya üzerinden ifadeler var ama Altınordu Spor Kulübü kendi işini kendi yapıyor, bizler de işlerinde yardımcı oluyoruz'' dedi.

Takip ettikleri bazı projeleri zamanından önce açıklamamaya gayret gösterdiklerini ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, "Bir tane yalan makinesi almam lazım. Korkuyorum o yalan makinesi de bozulur" sözleriyle karşılık vermişti.

İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'la arasında yaşanan "yalancılık" suçlamasıyla ilgili açıklaması şöyle devam etti:

"Biz her zaman açıklamalar yapıyor, halkımızın taleplerini dile getiriyoruz. Yıllardan beri Yenişehir'de çarşı esnafının, açık çarşı alanının üstünün kapatılmasıyla ilgili sıkıntıları vardı. Bu manada bizler birçok önergeler vermiştik. İstiklal Caddesi, esnafların yoğunlukta olduğu ve Yenişehir için önemli bir nokta konumunda bulunuyor. Recep Altepe döneminde İstiklal Caddesi'ndeki çarşının üstünün kapatılmasıyla ilgili bir proje vardı. Bizler de daha önceki yıllarda Yenişehir Belediyesi'ne bu anlamda önerge verdik. Bu projenin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledik. Geçtiğimiz 5-6 ay önce ihale yapılarak, İstiklal Caddesi bu projeden çıkartılmış. Diğer sokaklar yapılınca İstiklal Caddesi esnafı bizleri davet ederek tepkilerini dile getirdiler.  'Büyükşehir Belediyesi bu konuda adım atmıyor, bize yardımcı olur musunuz?' dediler. Biz geçen dönemlerde de bu projenin hayata geçmesi için önerge vermiştik. Sadece vatandaşlarımızın talebini dile getirdik.

Altınordu Spor Kulübü, Yenişehir'de spor tesisi kurmak için bir tarla aldı. Bu spor tesisinin de yapılacağını biz aylar öncesinden duyumu aldık. Bölge halkından nereye kurulacağını da öğrendik ve çalışmalara başladıklarını gördük. Biz de hayırlı olsun mahiyetinde, 'Altınordu Spor Kulübü, Yenişehir'imizde yer almış, yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Bu tesis ilçemize katkı sağlayacaktır' diye bir açıklamada bulunduk.

İyi Parti kurulmadan önce Altınordu Spor Kulübü'nün bir sloganı varmış. O da 'İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu' biz de bu sloganı kullanarak bu sloganla hizmet veren spor kulübüne başarılar diliyoruz diyerek tebrik ettik. Bunun son derece normal bir durum olduğunu ve güzel bir iş yapınca desteklemek gerektiğini düşünüyorum.

Sayın Başkan da Yenişehir Belediye Meclisi'nde bizim olmadığımız bir ortamda bizi yalancılıkla suçlamış. Altınordu Spor Kulübü'nü İyi Parti'nin getirmediğini ve çatı kapatma projesinin İyi Parti'nin önergesiyle olmadığı ile ilgili ifadelerde bulunmuş. Biz zaten İstiklal Caddesi'nin üstünün kapatılması için önceki dönemlerde de önergede bulunmuştuk. Bu tür 'yalan makinesi' ithamları siyasette çok ağır ithamlardır. Biz de, 'Sayın Başkanla canlı yayında yüz yüze bir araya gelelim, kim doğru söylüyor kim yalan söylüyor buna halk karar versin, hodri meydan' diye açıklamada bulunduk. Birilerine yalancı dersen, birileri çıkıp da 'Ne oluyor?' der. Bakalım Başkan bizim canlı yayın talebimizi olumlu karşılayacak mı, bu cesareti gösterebilecek mi?"

MHP’DEN ERCAN ÖZEL’E YANIT

MHP İlçe Başkanlığı, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ile İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel arasında yaşanan polemik hakkında bir basın açıklamasında bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren, "Düelloya davet edeceğine çıksın, o televizyon programlarında Yenişehir halkına mahkeme kararıyla sabit yolsuzluklarını açıklasın" dedi.

MHP İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde; 'Çamur at izi kalsın siyaseti'nin Yenişehir'deki temsilcisi İP'in İlçe Başkanı çiçekçi Ercan uzun bir süredir Bursa için örnek belediyeciliklerden birini sergileyen Yenişehir Belediye Başkanı'mız Sayın Davut Aydın ve Cumhur İttifakı paydaşları hakkında asılsız ithamlarda bulunmaktadır. Yenişehir Belediye Başkanı'mız Sayın Davut Aydın, Yenişehir'in tarihi ve kültürel mirasını günümüz ihtiyaçları ile birlikte ele alarak ilçe halkının memnuniyetinin ve hayat kalitesinin yükseltilmesini ülkü edinerek, 7'den 77'ye herkesin gönlünü kazanmakta ve hayır duasını almaktadır."

"Çamur siyasetini kendisine düstur edinmiştir"

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin 'Üretken Belediyecilik' modelinin başarılı örneklerinden birisini sergileyen Yenişehir'deki belediyeciliğimiz hem kaynakların etkin ve verimli kullanımı ile hem de sosyal belediyeciliğin gülümseyen yüzü, cömertliği ve yardımeli olarak hemşehrilerimizin gönlünde taht kurmuştur. İP'in İlçe Başkanı çiçekçi Ercan, Yenişehir Belediye Başkanı'mızın yaptığı çalışmaları ve hizmet ahlakını biraz olsun örnek alıp kendini geliştireceğine daha önce de birçok konuda olduğu gibi hamasi söylemlerle güneşi balçıkla sıvamaya çalışmaktadır. 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı'mız Sayın Davut Aydın karşısında aldığı ağır yenilginin etkisinden bir türlü kurtulamayan İP'in İlçe Başkanı çiçekçi Ercan, belli ki bu hazımsızlık neticesinde çamur siyasetini kendisine düstur edinmiştir. İP'in Bursa ikametli ilçe başkanı çiçekçi Ercan, şimdi de tiyatral aktivitelerine bir yenisini ekleyerek Yenişehir Belediye Başkanı'mız Sayın Davut Aydın'ı televizyona davet etmiş. Çiçekçi Ercan'a tavsiyemiz kalibresine yetişemeyeceği insanları düelloya davet edeceğine çıksın o televizyon programlarında Yenişehir halkına mahkeme kararıyla sabit yolsuzluklarını açıklasın, ekmeğini yediği belediyeyi çiçekçiler vs. üzerinden nasıl dolandırdığını anlatsın."

"Yenişehir halkı kimin kaç okka çektiğini gayet iyi biliyor"

"Çok konuşan çok haklıdır" mantığıyla ağız ishali olmuşçasına aylardır birçok konuda ipsiz sapsız yalan ve iftira kusan çiçekçi Ercan bilmiyor ki şimdiye kadar söyleyecek sözümüz olmadığı için değil, Yenişehir halkının da çok iyi bildiği gibi adam olana kelam etmek evladır, olmayana nefes tüketmek israftır anlayışıyla susuyoruz. Fakat görüyoruz ki bu foseptik siyaset anlayışını sürdürmekte kararlı, işte bu yüzden son kez muhatap alıp diyoruz ki Ercan Özel, yalan ve iftiraların ancak siyasi büyüklerine yaranmaya yarar Yenişehir halkı kimin kaç okka çektiğini gayet iyi biliyor. Kendisine tavsiyemiz bu yalan siyasetinden vazgeçmesi, Yenişehir'imize faydalı olmak için çalışmasıdır. Ancak İP'in İlçe Başkanı Ercan Özel kalibresindeki birine Yenişehir'deki üstün belediyecilik ve hizmeti yorumlama işi 10 gömlek fazla gelir. Ercan Özel, üstünde siyasi cambazlık yapmaya kalktığın o çürük İP seni taşımaz. Senin cambazlığına da Yenişehirli kanmaz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.